ERGÜNLER MAKİNA SAN. TİC. A.Ş.

Firmamız 1963 yılında “Makinalar Üretmek Hayatı Kolaylaştırır” felsefesi ile yetişmiş ve eğitim almış H. Hüsnü Ergün tarafından kurulmuştur. Ticari hayatına 20 m2 lik bir iş yerinde Hamur Yoğurma Makinesi imal ederek başlamıştır. Sektöründe ilk Bursa sanayisinin ise öncülerinden olmuştur. Üretilen ürünler yurt genelinde ciddi manada ses getirmiş ve yoğun ilgi görmüştür. Üretilen ürünlere ilgiden ve gelen siparişlerin yoğunluğundan kaynaklı kısa sürede yetersiz gelen işyerine ilaveler yapılarak çalışma alanını genişletilmiş ve ilk büyümenin sinyallerini vermiştir.

İçinde bulunduğu zaman diliminin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek ve günün teknolojisini kullanarak Hamur Yoğurma Makinesine ilave olarak ekmek fırınlarında kullanılan tüm ekipmanları kademe kademe ürün portföyüne katarak Türk Ekmekçiliği’nin gelişmesinde önemli rol alıp sektöre yön vermiştir. Bu süreçte yurdun neredeyse tamamına ürün satmakla beraber 1975 senesinde ilk ihracatını yapmıştır.Ürün yelpazesinin genişlemesi mevcut iş yerinin kapasitesinin üzerine çıkması ile 1992 yılında şu anki lokasyona yapılan yeni fabrika binasında taşınmıştır. İç pazarda lider ve ihracatta hatırı sayılır rakamlara ulaşmıştır.

Firmamız 1997 senesinde hamur yoğurma makinesinin kazanlarını makine ile üretmek için kurulan parkur ve tesis firmamızın vizyonunu değiştirerek sadece ekmekçilik sanayisi üzerine olan üretimini zaman içerisinde endüstrinin ve sanayinin neredeyse tamamına yarı mamul ya da anahtar teslim tesisler kurar hale gelmiştir.

Günümüze geldiğimizde;

“EKMEKÇİLİK SANAYİ – GIDA FABRİKALARI – ENTEGRE TESİSLER – DEPOLAMA TANKLARI – BOMBE ve METAL BÜKÜM – AĞIR SANAYİ PROJELERİ – ÖZEL PROJE MAKİNALAR – TEKSTİL MAKİNALARI – OTOMOTİV SANAYİSİ ” ne hizmet etmektedir.

Prensibimiz yönetimde, üretimde ve verdiğimiz her türlü hizmette, uluslararası kalite standartlarına uymak ve kalite sistemimizi sürekli olarak iyileştirmektir. Her zaman en iyi kaliteliyi üretme ve ürettiği üründen her zaman maksimum verim almayı amaçlayan firmamız bugün Türkiye’de ve birçok gelişmiş dünya ülkesinde tercih edilen bir marka olmuştur.Firmamız Gürsu OSB’de bulunan 4000 m² kapalı 2000 m² açık alana sahip  fabrikamızda üretimini ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.Ürettiğimiz tüm ürünler CE normlarına uygundur.

Tıkla Ara
WhatsApp